Akupunktura Wałbrzych – Opis zabiegu
Akupunktura ma ogromną tradycję, zarówno w Chinach jak i na całym świecie, jest to dziedzina ciągle żywa, powstało wiele kierunków i trendów w leczeniu akupunkturą. Niezmienne są zasady patrzenia na człowieka jako istotę zarówno cielesna jak i wrażliwą i emocjonalną. W dzisiejszych czasach doświadczamy ogromnie wielu problemów związanych właśnie z emocjami, stresem i pośpiechem. Wielokrotnie tracimy balans, a zatrzymują nas dopiero problemy z naszym organizmem, albo z nastrojem, który wręcz wyklucza nas z normalnego funkcjonowania. Medycyna Chińska umie te wszystkie aspekty połączyć oraz kierując się odwiecznym porządkiem przemian w przyrodzie i w życiu człowieka – wskazać o jaki element należy zadbać, żeby odzyskać siły i spokój. Metody na wsparcie zdrowienia to dieta, odpowiednia aktywność ruchowa, zadbanie o emocje, wspierające zioła i akupunktura.
Wizyta zaczyna się od wywiadu, ponieważ wszystko w naszym organizmie jest połączone i ważne, gdy szukamy pierwotnej przyczyny zaburzenia. Specjalista ogląda też język pacjenta i sprawdza puls na obu rękach. Analizując zebrane informacje obiera strategię działania. Sam zabieg akupunktury polega na postawieniu igieł na ciele człowieka w odpowiedniej kombinacji umożliwiającej organizmowi powrót do równowagi. Igła jest jednorazowa i sterylna, bardzo rzadko spowoduje pojawienie się kropelki krwi po wyjęciu lub małego sianiaczka, zazwyczaj nie ma żadnego śladu. Odpowiednio postawione igły zarządzają przepływem, wzmocnieniem lub redukcją przepływu siły życiowej tzw. Qi w obrębie funkcji danego organu- powodując realny, regulujący wpływ na daną funkcję. Wiedza gdzie i jak postawić igły dla pożądanego efektu jest wynikiem wielu lat zgłębiania wiedzy z zakresu Medycyny Chińskiej.
Pacjent zazwyczaj w trakcie zabiegu może poczuć rozluźnienie i ulgę w nieprzyjemnych objawach, zazwyczaj jednak dopiero seria zabiegów przynosi trwałe działanie regulujące. Najlepsze efekty uzyskuje pacjent, który angażuje się w proces zdrowienia, przestrzegając zaleceń otrzymanych od terapeuty.
Igły zazwyczaj pozostają w ciele do 20 minut. Niektóre aplikacje są całkowicie nieodczuwalne, inne pacjent odczuwa w trakcie aplikacji- a potem odczucia znikają.
Wskazania do zabiegu akupunktury w Wałbrzychu
Wskazaniem do akupunktury może być, chociażby cel wzmocnienie i profilaktyka zdrowia, poza tym akupunktura odpowiada na większość problemów zdrowia fizycznego i psychicznego, ponieważ jest metodą wprowadzania balansu i usprawniania działania organizmu. Akupunktura jest znakomitą, bezpieczną metodą medycyny alternatywnej.
Najczęściej w gabinecie pomagamy, w takich przypadkach jak:
- bóle głowy, migreny
- zaparcia, problemy trawienne, refluksy, zaburzenia trawienia
- bóle kostno- stawowe, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle pleców, bóle kolan, cieśń nadgarstka, spięcie ramion, karku
- zaburzenia układu krążenia, nadciśnienie, palpitacje,
- astma,
- porażenia nerwowe, niedowłady, paraliże jednostronne,
- rehabilitacja po udarach, wylewach
- odczucie zimna w organizmie, uczucie nadmiernego gorąca,
- zaburzenia pocenia
- menopauza
- bezpłodność, zaburzenia miesiączkowania, mięśniaki, endometrioza
- napięcia emocjonalne, depresja, smutek, lęki, nerwowość
- zaburzenia snu
- brak energii życiowej
- i wiele innych

Jak przygotować się do zabiegu akupunktury?
Jak przed każdą terapią należy się zgłosić nie tuż po jedzeniu i nie w stanie głodu, zawsze wspierające jest dobre nawodnienie organizmu. Umów wizytę w wygodnym dla ciebie terminie- nie musisz się specjalnie przygotowywać.
Przeciwwskazania
W zasadzie nie ma przeciwwskazań do akupunktury, są jedynie punkty, których się nie używa np w ciąży poza nimi akupunktura wspiera matkę i dziecko.
Akupunktura Wałbrzych – cena
Pierwsze spotkanie obejmuje wywiad z pacjentem, oględziny języka i sprawdzenie pulsu w celach diagnostycznych oraz zabieg akupunktury – czas około 60 min- koszt 150 zł, każdy kolejny zabieg koszt- 120 zł
Zabiegi akupunktury – pytania i odpowiedzi
Czy akupunktura boli?
Igły są zazwyczaj odczuwalne przy aplikacji, zależy w jakim miejscu są stawiane i czy pacjent jest bardzo wrażliwy.
Czy akupunktura jest dla dzieci?
Tak akupunkturę wykonujemy dzieciom.
Czy przy zażywaniu leków i innych terapii mogę mieć akupunkturę?
Tak, akupunktura nie wchodzi w interakcję z lekami, czy innymi metodami.
Czy jak jestem przeziębienie jest przeciwwskazaniem do akupunktury?
Nie, akupunkturą potrafimy przyspieszyć wychodzenie z choroby, zwiększyć odporność.
Czy w przypadku anemii akupunktura może pomóc?
Medycyna Chińska opisuje syndrom niedoboru krwi i igłami można wspierać tworzenie krwi.
Ile zabiegów należy przyjąć, żeby mieć pozytywny skutek?
Zabiegi akupunktury najczęściej są wykonywane w seriach. W zależności od tego czy jest to stan ostry, czy przewlekły – polecana jest dłuższa lub krótsza seria.



Umów się na wizytę
Zależy nam na komforcie wszystkich naszych pacjentów,
dlatego przyjmujemy tylko w ramach umówionych wizyt.